Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Dom Pracy Twórczej "Bajka"

Dom Pracy Twórczej

Fotorelacja z uroczystości oficjalnych

Utworzono dnia 27.09.2019, 14:59

We wtorek, 17 września 2019 roku obchodziliśmy 80. Rocznicę Obrony i Spalenia Łaskarzewa. Ten dzień jest jednym z najważniejszych dni w historii naszego Miasta, jest to kolejna okazja do spotkania się i rozmowy o naszych dziejach. W tym roku obchody tej wyjątkowej rocznicy odbywały się w ramach Programu Niepodległa oraz w ramach projektu „80. Rocznica Obrony Łaskarzewa” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2019”.

Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji poległych w obronie Łaskarzewa. Następnie poczty sztandarowe oraz uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod pomnik Obrońców Łaskarzewa na ul. Warszawskiej. Odśpiewano Hymn Państwowy oraz złożono wieńce i kwiaty ku pamięci obrońców naszego Miasta.

Dalsza część uroczystości miała miejsce w Sali OSP w Łaskarzewie, tam uczestnicy mogli obejrzeć część artystyczną w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Łaskarzewie, która tym razem przybrała formę pantomimy. W trakcie występu uczniów klasy 6 przedstawiono dzieje Polski oraz jej drogę do wolności. Podczas spotkania zaprezentowano  także wystawę „Łaskarzew na Starej Fotografii”. Odbyła się również prelekcja i dyskusja na temat historii Łaskarzewa. Mieszkańcy mogli też obejrzeć prezentację „Album Mojego Dziadka”, która wkrótce zostanie wydana w formie publikacji.

W obchodach 80. Rocznicy Obrony i Spalenia Łaskarzewa wzięli udział m.in. Wicewojewoda Mazowiecki Pan Sylwester Dąbrowski, Poseł na Sejm RP Pan Grzegorz Woźniak, Wicestarosta Powiatu Garwolińskiego Pani Iwona Kurowska, Przewodniczący Rady Powiatu Garwolińskiego Pan Waldemar Trzaskowski, Wójt Gminy Łaskarzew Pan Marian Janisiewicz, przedstawiciele służb mundurowych na terenie Miasta oraz Powiatu Garwolińskiego oraz przedstawiciele lokalnych organizacji i stowarzyszeń.

Bardzo gorąco dziękujemy organizatorom wydarzenia oraz uczestnikom za uczczenie pamięci obrońców Łaskarzewa

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Imieniny